Jihočeskou univerzitu povede rektorka

Akademický senát Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích zvolil nového rektora. V odpolední tajné volbě se rozhodovalo mezi třemi kandidáty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích | Foto: Jihočeská univerzita

Hlasování Akademického senátu rozhodlo, že se novým rektorem stane žena – profesorka Magdalena Hrabánková, která získala nadpolovičních třiadvacet hlasů už v prvním kole tajné volby. Kandidaturu pro druhou volbu přijala jako děkanka ekonomické fakulty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Petra Matoušková informovala o volbě rektora Jihočeské univerzity ve Zprávách o čtvrté

Protikandidáti Magdaleny Hrabánkové na funkci rektora – děkan zemědělské fakulty Miloslav Šoch získal v tajné volbě tři hlasy a děkan přírodovědecké fakulty Libor Grubbhoffer devatenáct.

Jihočeskou univerzitu postihlo letos několik skandálů. Mimo jiné na pozici šéfa katedry společenských věd na pedagogické fakultě rezignoval na jaře Miroslav Sapík kvůli potvrzeným obviněním z anonymního mailu, že opsal některé odstavce do svých prací.

Podle nově zvolené rektorky není možné plagiátorství přehlížet ani u studentů, ani u vyučujících:

„Plagiátorství je odsouzeníhodné v jakékoliv podobě a ať ho provede kdokoliv. Bohužel ty případy se ukázaly, dřív si toho tolik nevšímali, poté, co se to stalo v Plzni, tak už vyplouvají napovrch ty další plagiáty.“

Petra Matoušková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme