Jihočeský kraj bude jednat o povodňové pomoci Libereckému kraji

Jihočeši nezapomínají na Severočechy, které v srpnu postihly ničivé povodně. Právě dnes budou krajští zastupitelé schvalovat finanční dar na pomoc Liberecku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky srpnových povodní v Chrastavě.

Následky srpnových povodní v Chrastavě. | Foto: Jaroslav Petříček

Odsouhlasení půlmilionového daru Libereckému kraji na řešení následků povodní je hned mezi prvními body jednání jihočeských zastupitelů. A dá se předpokládat, že hladce projde.

„Nakonec jsme se dohodli na tom, že z krizové rezervy uvolníme částku pět set tisíc korun a poskytneme ji celou Libereckému kraji,“ říká náměstkyně hejtmana Ivana Stráská. Letos už totiž kraj kvůli velké vodě do své krizové rezervy jednou sáhl. Na jaře poslal devět set tisíc korun třem moravským regionům, které postihla jarní velká voda.

Půl milionu od kraje nejsou jediné finance, které z jihu Čech na likvidaci následků srpnových povodní putují. V řadě měst se uskutečnily i sbírky a například České Budějovice poslaly už ve druhé půli srpna také půl milionový dar, konkrétně do Chrastavy. Zastupitelstvo se kvůli tomu dokonce narychlo mimořádně sešlo, aby peníze došly co nejrychleji.

Ivan Mls, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme