Jihočeský kraj na rok 2010 připravuje přebytkový rozpočet

Jihočeský kraj má pro příští rok připravený přebytkový rozpočet. Na straně příjmů počítá s 11,4 miliardami korun, na straně výdajů s 10,9 miliardami korun. Zhruba 60 procent příjmů je ale účelově vázaných například jako mzdy pro zaměstnance škol nebo příspěvky obcím na výkon státní správy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihočeský kraj | Foto: Jihočeský kraj

Samosprávně rozhodovat bude tedy kraj o částce kolem čtyř miliard korun, téměř polovina, 1,8 miliardy, půjde na investice, doplnil hejtman Jiří Zimola: "Objem investic považujeme zejména v době krize a při značném propadu daňových příjmů za značný úspěch. Částka je téměř shodná s minulými roky. Pokládáme to za úspěch i proto, že zachování vysoké míry realizovaných investic považujeme za protikrizový nastroj a dáváme firmám příležitost, udržet si v této době kladnou ekonomiku a tím zachovat zaměstnanost v regionu."

Při plánování investic přitom kraj počítá pro příští rok jak s vlastními penězi, tak také se zdroji z Regionálního operačního programu.

O evropské peníze na investice se kraj podle prvního náměstka hejtmana Martina Kuby uchází s projekty za zhruba 660 milionů korun: "Jsou to mosty v Kolodějích, Písku, Jindřichově Hradci a Hluboké nad Vltavou, prostě už připravené akce, které bychom nemohli realizovat, pokud bychom tyto peníze neměli. Z krajského rozpočtu pojdou finance také na Jihočeské letiště a rekonstrukce dalších komunikací."

Dalších 150 milionů korun ze svých zdrojů plánuje kraj pro příští rok na investice v nemocnicích a domovech sociální péče.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme