BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Jihočeští hasiči získají dvě nová zásahová vozidla a pět cisteren

Hasiči z jižních Čech pokračují v obnově svého vozového parku. Do Českého Krumlova, Strakonic, Týna nad Vltavou, Písku a také do tří šumavských obcí poputují nová zásahová vozidla a pět cisteren.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cvičení se zúčastnilo 44 jednotek hasičů | Foto: Michal Záboj

„Auto je vybaveno vyprošťovacím zařízením, rozbrusy, vrtačkami nebo nákladními hasicími přístroji. Není ale přímo předurčeno pro požární zásahy,“ popisuje nový vůz ředitel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Lubomír Bureš.

„Spíš tam jede třeba v momentě, kdy je potřeba vytáhnout pákové kleště a přestřihnout nějaký zámek nebo přeříznout nějaké železo, abychom se dostali i tam, kam se nemohou dostat hasiči,“ vysvětluje Bureš.

Další novinkou je pět nových cisteren s unikátním podvozkem, které se budou využívat i na Šumavě. Říká se jim pojízdné rybníky, protože pojmou devět kubíků vody.

„Musí být uzpůsobeny pro jízdu v terénu, protože k rozsáhlým požárům se jezdí po lesních cestách. Podvozek Tatry, který je svým způsobem světovým unikátem, zajistí, že auto se dostane až na místo zásahu bez jakýchkoli problémů i s tím, že veze devět kubíků vody,“ dodává Bureš.

Jihočeští hasiči by měli obnovu vozového parku dokončit do dvou let.

Jitka Cibulová Vokatá, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme