Kanada 6:1 Česko

Jihočeští komunisté se opět poradí o radním Kučerovi, který spolupracoval s StB

Jihočeští komunisté budou znovu jednat o setrvání Václava Kučery v radě kraje. Minulý týden se kolem něho rozpoutala diskuze, protože vyšlo najevo, že jako voják z povolání spolupracoval s totalitní státní bezpečností. Komunisté jsou v jižních Čechách v koalici se sociálními demokraty. Zda vyhoví tlaku hejtmana Jiřího Zimoly z ČSSD, by mohlo být známo večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krajský úřad Jihočeského kraje | Foto: Filip Víšek

Totalitní kontrarozvědka vedla současného jihočeského krajského radního Václava Kučeru z KSČM pod krycím jménem ‘major Zeman‘. Krátce po zveřejnění těchto informací v tisku vyzval sociálnědemokratický hejtman Jiří Zimola koaliční partnery z KSČM, aby situaci řešili.

Ti však trvali na svém, že Kučerova minulost není na překážku ve vykonávání funkce krajského radního. Podle nich by to problém byl v případě práce ve státní správě, vykonávat politické volené funkce však podle nich může.

„V politice co chci a nechci, je jedna věc a druhá věc je, co říkají zákony od ústavy počínaje ale až po koaliční smlouvu. A tam nikde není toto překážkou. A jak znám Vaška Kučeru, tak on působil jako velitel, a to znamená, že jakákoli případná činnost byla uvnitř této jednotky,“ řekl předseda jihočeského sdružení KSČM Petr Braný.

V pátek hejtman Jiří Zimola připustil, že trvání a podoba krajské koalice je momentálně nejistá. Jihočeská KSČM odmítá situaci komentovat a vyjádří se až po dnešním vnitrostranickém jednání v podvečer. To začíná v Českých Budějovicích po 16 hodině.

Martin Pokorný, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme