Jihočeští zemědělci mají téměř celou úrodu pod střechou, výnosy jsou vyšší než vloni

Jihočeským zemědělcům zbývá sklidit už jen přes šest set hektarů, tedy přibližně půl procenta z celkové plochy. Konec žní v posledních dnech narušilo deštivé počasí a ranní mlhy, i přesto jsou výnosy obilí lepší než v loňském roce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žně – traktor a kombajn | Foto: Jan Rosenauer

Podle ředitelky Jihočeské agrární komory Hany Hricové zemědělci v regionu zaznamenali v průměru osmiprocentní meziroční nárůst výnosů u základních druhů ozimého i jarního obilí.

„O 13 procent se nám zde urodilo více ozimých plodin, nicméně v některých katastrech agronomové hlásili až o třetinu vyšší výnosy ozimé pšenice a historicky rekordní výnosy u řepky olejné,“ upřesnila Hricová.

Se současnou situací jsou spokojeni také chovatelé hospodářských zvířat. „Doufáme totiž, že nižší cena obilovin se příznivě odrazí v poklesu cen krmných směsí pro hospodářská zvířata. Živočišná výroba pořád v našem regionu hraje prim,“ doplnila ředitelka Jihočeské agrární komory.

V současné době se s obilovinami stále neobchoduje. Čeká se na příznivější ceny.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme