Jihomoravské kempy mají letos díky teplému počasí úspěšnou sezónu

Jihomoravské kempy letos hlásí dobrou sezónu, oproti loňskému roku se návštěvnost zvýšila někde o více než deset procent. Dostatek hostů zajistilo především horké počasí posledních týdnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kemp | Foto: stock exchange

Vyšší návštěvnost zaznamenal například kemp Olšovec v Jedovnicích na Blanensku. Letos navíc přibylo i lidí, kteří přijíždějí se stanem.

„Klasická stálá kapacita - zděné chatky a bungalovy - je obsazena na sto procent. Přibylo i těch, kteří chtějí dovolenou trávit pod stanem,“ říká jednatel kempu Olšovec Jedovnice Leoš Blažek.

Do autokempu Merkur v Pasohlávkách jen za červenec zavítalo asi 26 tisíc hostů, což ve srovnání s loňskem znamená více než desetiprocentní nárůst. Vysoká návštěvnost pokračuje v kempu i v srpnu.

„Pro nás je to výborná sezóna, myslím si, že je to dáno těmi vysokými teplotami. Nejvíce lidí přijíždí na víkendy,“ tvrdí vedoucí infocentra v Pasohlávkách Marcela Čáslavová.

Spokojeni jsou letos provozovatelé kempů napříč celou jižní Moravou. Vysokou obsazenost hlásí i kempy u Vranovské přehrady nebo v Suchém na Blanensku.

Michal Záboj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme