Jihomoravští policisté radili řidičům, jak bezpečně dojet autem na dovolenou

Začínají prázdniny a na silnicích už tradičně houstne provoz. Mnoho lidí míří na dovolenou. Řidiči se musí připravit na častější policejní kontroly. Jedna taková se dnes konala u Pasohlávek na Pohořelicku. Kromě běžné prověrky a dechové zkoušky se při ní policisté zaměřili i na prevenci a řidičům dávali rady, jak bezpečně dojet autem na dovolenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní policie při kontrole (ilustrační ofot) | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

Stanoviště u silnice č. 52 zvolili policisté záměrně: jezdí tudy všichni, kdo míří na dovolenou do Rakouska a Chorvatska. Proč padla volba právě na Pasohlávky, vysvětil policista Martin Filípek.

„Je tady snížená rychlost na 60 km/h, je tady známý kemp, je potřeba hlídat tu rychlost a hlavně chování řidičů. Největší provoz samozřejmě bývá v pátek, vysvědčení se do toho taky promítne, je potřeba to sledovat.“

Jedním z kontrolovaných řidičů byl Dušan Vitoul z Rousínova, který mířil na krátký víkend do Rakouska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jihomoravští policisté rozdávali řidičům užitečné rady, jak bezpečně dojet autem na dovolenou, natáčela při tom Vlasta Gajdošíková

„Já vás požádám o jeden plynulý výdech po dobu zvukového tónu... A vidíte, dechová zkouška je v pořádku,“ ukázal Martin Filípek řidiči.

Od policejní mluvčí Petry Hrazdírové dostali řidiči leták s radami, jak připravit auto před odjezdem na dovolenou a naplánovat přestávky v jízdě.

„Máme pro vás jednorázový alkotester, pro děti pásovce, což je taková hračka, aby děti byly připoutané v autosedačce a měly si i s čím hrát,“ vysvětluje Hrazdírová.

„No, pročtu si to, snad tam budou i nějaké cenné informace,“ slíbil řidič Dušan Vitoul, zatímco mu Petra Hrazdírová přála šťastnou cestu a bezpečný návrat domů.

Vlasta Gajdošíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme