Jihozápadní část pražského okruhu se otevře až v září

V dubnu 2010, tedy od toho měsíce se podle původních předpokladů měli motoristé začít vyhýbat Praze a cestu z Moravy na západ Čech si měli zpříjemnit po nově postavené spojnici mezi dálnicemi D1 a D5. Bohužel průtahy před zahájením jedné ze staveb a další komplikace oddálily otevření o téměř půl roku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchvat

Obchvat | Foto: Sudop.cz

Dvě třetiny stavby by přitom už mohly být téměř zprovozněny, bohužel první úsek od dálnice D1 zdaleka není dokončen.

„Zpožděná příprava, následně v celku dlouhá archeologie, problémy s křižovatkou u D1 a tak dále. Druhý důvod je, že se přistoupilo k rekonstrukci stavby mezi Zličínem a Slivencem, která už vykazovala značné vady. I tato stavba se dá ke konci léta roku 2010 do pořádku,“ vysvětlil zpoždění Jan Hoření z Ředitelství silnic a dálnic.

Ani dnes přitom ještě není jasné přesné datum zprovoznění téměř třiceti kilometrů Pražského okruhu. „Posuzuje se to z několika hledisek jak ze stavebního, tak z hlediska zapojení telematických systémů. Očekáváme, že do začátku horkého léta se ten den stanoví, abychom to věděli v předstihu. Data nejčastěji zapadají do září, ale přesný den bude stanoven tak, abychom se na to mohli v letním období všichni připravit,“ dodal Hoření.

Eva Kézrová, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme