Jindřichohradecká nemocnice otevírá oddělení následné intenzivní péče

Nemocnice v Jindřichově Hradci otevírá nové oddělení následné intenzivní péče. Jde o první takové oddělení v Jihočeském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Jindřichův Hradec | Foto: Lucie Hochmanová

Na oddělení následné intenzivní péče bude celkem osm lůžek určených pro pacienty, kteří jsou závislí na umělé plicní ventilaci.

Až dosud tito pacienti buď dlouhodobě zůstávali na lůžcích ARO nebo je museli z jindřichohradecké nemocnice odesílat do Sedlčan nebo ke Karlovým Varům.

Na novém oddělení bude pacientům závislým na umělé plicní ventilaci poskytována rehabilitace a odborná péče tak, aby bylo možné je od dýchacího přístroje odpojit a oni se mohli opět zapojit do běžného života.

Oproti klasické jednotce intenzivní péče tu budou mít pacienti mnohem větší soukromí, větší možnosti návštěv a také budou moct využívat připojení k internetu pro komunikaci s rodinou.

Ne u všech pacientů se samozřejmě podaří dospět do stavu, kdy budou moct být odpojeni od umělé plicní ventilace, v takovém případě ale budou připravováni na odchod domů s domácí plicní ventilací.

Jednotka bude sloužit celému kraji

Jindřichohradecká nemocnice je jediná v Jihočeském kraji, která takovou jednotku má, bude tedy sloužit pro celý kraj.

Pokud by se ale jednalo například o pacienta, jehož rodina bude mít snazší přístup do Sedlčan, tak může být pacient umístěn i tam. Právě dostupnost rodiny je v péči na jednotce následné intenzivní péče velmi důležitá a zdravotníci na ni kladou velký důraz.

Stejně tak, pokud bude pacient z Vysočiny a jeho rodina to bude mít do Jindřichova Hradce blízko, nebude prý problém, aby v jindřichohradecké nemocnici přijali i jeho.

O jindřichohradeckou jednotku následné intenzivní péče je ostatně už teď velký zájem. Z osmi lůžek už je předem obsazených pět. Prvního pacienta by sem měli přivézt dnes odpoledne nebo zítra ráno.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme