Jindřichohradecká nemocnice otevřela pavilon C po rekonstrukci za 32 milionů

V nemocnici v Jindřichově Hradci byl dnes slavnostně otevřen opravený pavilon C. V posledních měsících prošel rozsáhlou rekonstrukcí za přibližně 32 milionů korun. Po novém pavilonu D, který byl otevřen na začátku letošního roku, je to dalších krok k celkové modernizaci zdravotnického zařízení. V pavilonu C jsou čtyři oddělení, gynekologické, neonatologické, ORL oddělení a gastroenterologická část interního oddělení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V nemocnici v Jindřichově Hradci byl slavnostně otevřen opravený pavilon C | Foto: Nemocnice JIndřichův Hradec

Gynekologické oddělení získalo v objektu kromě komfortnějších pokojů a celého zázemí také druhou ambulanci. Na šestinedělí je nově k dispozici speciální pokoj pro intenzivní dohled nad pacientkami po císařském řezu a těmi, které vyžadují zvýšenou péči. Pokoje jsou dvou až třílůžkové a část z nich má vlastní sociální zařízení.

Do pavilonu C se také přemístila novorozenecká jednotka intenzivní péče. Tím, že se nyní nachází na větší ploše, se zvýšil i počet mateřských lůžek. Nově tak budou mít matky po porodu velice blízko ke svým novorozencům, kteří potřebují intenzivní péči.

Ze starého pavilonu D se do rekonstruované budovy přestěhovalo také oddělení ušní nosní krční. Získalo tak moderní, plně funkční operační sál s nezbytným zázemím. Zároveň jsou vytvořené podmínky pro nepřetržitý ambulantní provoz.

Čtvrté z oddělení, které se do pavilonu C stěhovalo, je gastroenterologická část interního oddělení. Opět se díky tomu zvýšila jeho kapacita, což znamená lepší časovou dostupnost pro pacienty. Oddělení plánuje nemocnice dovybavit novými lékařskými přístroji, které umožní další rozšíření činnosti v oblasti gastroenterologie.

Jindřichohradecká nemocnice udělala v posledních dvou letech v péči o pacienty velký pokrok. Nově můžou například v areálu nemocnice parkovat. Z hlediska samotné péče je určitě nejdůležitější investicí výstavba nového pavilonu D, kde sídlí například chirurgie nebo interna.

Nový pavilon D nemocnice v Jindřichově Hradci | Foto: Lucie Hochmanová

V dubnu otevřela nový urgentní příjem a v září vůbec první jednotku následné intenzivní péče pro pacienty závislé na plicní ventilaci, která dosud v regionu chyběla.

Modernizací ale neprochází jenom jindřichohradecká nemocnice. Jen letos investují jihočeské nemocnice do svého rozvoje 818 milionů korun.

Investice jdou do modernizace objektů, zvyšování komfortu pro pacienty nebo obnovu přístrojového a lékařského vybavení a nových moderních medicínských technologií.

Nejvíc peněz letos do rozvoje investovala nemocnice v Českých Budějovicích, více než 512 milionů korun. 130 milionů nemocnice v Jindřichově Hradci a téměř 54 milionů nemocnice v Táboře.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme