Jindřichohradecké Muzeum fotografie věnuje víkend legendárnímu fotografovi A. Paulovi

Celý nastávající víkend, od 16. do 18. srpna, bude Muzeum fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci patřit legendě české fotografie, Alexandru Paulovi. K výstavě, kterou můžou návštěvníci v muzeu v těchto dnech shlédnout, přibude ještě spousta zajímavých akcí. Potkat tu budou moci i syna slavného fotografa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z výstavy fotografií Alexandra Paula v Topičově salonu | Foto: Petr Zhoř

Doprovodný program k výstavě Alexandr Paul- legenda české fotografie odstartuje v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci dnes ve čtrnáct hodin.

„Pan Paul fotografoval Osvobozené divadlo, takže budeme promítat film Peníze nebo život z roku 1932, který je zajímavý nejen tím, že v něm vystupuje Voskovec a Werich, ale i Ljuba Hermanová a celá řada dalších vynikajících herců,“ přibližuje ředitel muzea Miloslav Paulík.

„Dále budeme představovat Cadillac z roku 1925, kterým projel pan Alexandr Paul celé Československo, když fotografoval pro výstavu EXPO 1958. K tomu budeme dělat komentované prohlídky s jeho synem Prokopem Paulem. Bude tady i jazzový večer, orchestr bude hrát nejen písničky Ježka, ale i Gerschwina a dalších významných osobností hudebního světa,“ doplňuje.

V sobotu a v neděli bude doprovodný program k výstavě Alexandr Paul - legenda české fotografie v Muzeu fotografie v Jindřichově Hradci pokračovat. V oba dva dny od jedenácti hodin provede návštěvníky výstavou syn slavného fotografa a zároveň kurátor výstavy, Prokop Paul.

Chybět nebude ani vyprávění k vystavenému Cadillacu, který bude na nádvoří Muzea fotografie a moderních obrazových médií parkovat po celý víkend od deseti do sedmnácti hodin.

V sobotu se navíc bude ještě jednou promítat film Peníze nebo život. Stejně jako v pátek, od čtrnácti hodin.

Samotnou výstavu Alexandr Paul - legenda české fotografie si budete moct v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci prohlédnout do konce listopadu.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme