Jindřichův Hradec čeká diskuze o nové podobě MHD. Obyvatelům Otína autobusy vadí

V Jindřichově Hradci se dnes opět bude mluvit o městské hromadné dopravě. Na 18. hodinu svolalo vedení města do Kulturního domu Jitka veřejnou schůzi, na které se bude řešit nová podoba MHD v Otíně, místní části Jindřichova Hradce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD | Foto: Ladislav Bába

O nové podobě městské hromadné dopravy se v Jindřichově Hradci mluví už přes rok. V dubnu se s novou dopravní koncepcí města mohli lidé seznámit na veřejném projednání v Kulturním domě Střelnice. Tenkrát k ní ale žádné závažnější připomínky nebyly.

„Spoustě osadních výborů a firem nevyhovovaly časy, kdy autobusy ať už přijíždí nebo odjíždí. Byly požadavky na posunutí určitých spojů, zejména před koncem a začátkem směn. My se to samozřejmě budeme snažit maximálně zapracovat. Tak, aby to pro tyto firmy bylo přínosné,“ uvedl dopravní konzultant Karel Králíček.

Přehrát

00:00 / 00:00

O městskou hromadnou dopravu v Jindřichově Hradci se zajímala redaktorka Lucie Hochmanová

V červenci se ale jindřichohradeckým radním na stůl dostala petice obyvatel Otína, kteří najednou nesouhlasili s průjezdem autobusů městské hromadné dopravy kolem jejich domů. Obsah petice přiblížil místostarosta Jindřichova Hradce, Bohumil Komínek z ČSSD:

„Osobně jsem jel na jeden osadní výbor. Chtěli jsme se dohodnout, kde zatím ty provizorní zastávky vzniknou. Na základě toho se někteří lidé probudili, že vůbec něco takového je, a začali řešit, že vlastně nechtějí, aby tam vůbec autobusy jezdily.“

Podle něj se ale v tuto chvíli jedná maximálně o patnáct průjezdů za den.

Protože by městská hromadná doprava v Jindřichově Hradci měla podle nové koncepce začít jezdit už od začátku příštího roku, chce se vedení města s obyvateli Otína znovu sejít a důvody, proč by měly autobusy kolem jejich domů jezdit, vysvětlit, případně se pokusit najít kompromis.

O městské hromadné dopravě se bude v Kulturním domě Jitka mluvit dnes od 18 hodin.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme