Jindřichův Hradec, Dačice a Třeboň budou mít vlastní televizní vysílání

Už na jaře si budou moci lidé na Jindřichohradecku naladit vysílání Jindřichohradecké televize. Sledovat ho mohli už nyní, ale jenom ti, kteří měli kabelovou televizi. V letošním roce by města ráda zpřístupnila toto vysílání všem, kteří vlastní televizor s digitálním příjmem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televizní studio | Foto: Tomáš Adamec

Jindřichohradecká televize připravuje regionální televizní zpravodajství téměř 20 let. V kabelové televizi v Jindřichově Hradci běží čtyřiadvacetihodinový televizní program věnovaný právě městu nad Vajgarem.

Donedávna mohli diváci, kteří doma kabelovou televizi nemají, sledovat vysílání z Jindřichova Hradce také, a to prostřednictvím televizní stanice R1. Její vysílání ale skončilo a Jindřichův Hradec, Třeboň a Dačice hledali řešení, jak reportáže Jindřichohradecké televize ke svým obyvatelům dostat.

"Nakonec se města dohodla na spolupráci a pro Jindřichohradeckou televizi zařídí vysílací kanály," vysvětlil starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka z ČSSD.

Každé z měst přispěje na zřízení digitálního vysílacího kanálu pro Jindřichohradeckou televizi v letošním roce 300 tisíc korun. Diváci by ji na svých televizích mohli naladit už na jaře.

Pavla Kuchtová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme