Jivno projedná územní plán. Včetně kritizované výstavby v údolí Rudolfovského potoka

Obec Jivno na Českobudějovicku bude dnes opět projednávat územní plán. Původní návrh vyvolal řadu protestů, umožnil by totiž výstavbu v dosud zelených částech údolí okolo Rudolfovského potoka, a to se obyvatelům obce nelíbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rybník Mrhal u Rudolfova na Českobudějovicku | Foto: Jitka Erbenová, Wikimedia Commons

Oslovení obyvatelé Jivna reagovali na zprávu, že by se v údolí Rudolfovského potoka mělo stavět, podobně – rekreační objekty, nové sportoviště či občerstvení tam chce jen málokdo. Jako hlavní důvody uváděli zastavění přírody a ztrátu klidu.

Výhrady mají také ekologové. „Obec Jivno chce pustit do toho údolí automobilovou dopravu, která tam dneska není, zpevnit cestu, která tam vede. Chce tam stavět také čistírnu odpadních vod, novou retenční nádrž v biologicky poměrně cenných místech – to jsou asi ty zásadní námitky,“ popsal Jiří Řehounek z ekologického sdružení Calla.

Odpůrci výstavby v údolí nejsou proti rozvoji obce. Chtějí prý jen zachovat krásný kus přírody, který slouží k rekreaci všech.

„My si myslíme, že tohle není vhodná lokalita pro záměry podobného typu a že aspoň některé zelené plochy v blízkém okolí Českých Budějovic by měly zůstat přírodě a rekreaci obyvatel. Myslíme si, že Jivno má kam se rozvíjet i mimo území Rudolfovského potoka a že ty stavební parcely se tam určitě najdou,“ dodal Řehounek.

Nové projednávání územního plánu obce Jivno začne dnes v devět hodin a třicet minut v jivenském hostinci.

Jitka Cibulová Vokatá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme