Jizerské hory jsou plné lyžařů a běžkařů

Po dnech oblevy se na sever Čech vrátil mráz. A s ním také lyžaři. Ski areály v Jizerských horách i v Krkonoších jsou v provozu, bílé stopy pro běžkaře jsou upravené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

běžecká stopa | Foto: Fotobanka stock.xchng

Bedřichov je doslova plný lyžařů. Sjezdovky jsou obsypané lidmi v barevných zimních bundách. Všichni se usmívají, aby ne. Sníh není ani přemrzlý ani rozbředlý a nad hlavami všem svítí slunce. Dobrou náladu ztratí jen sem tam nějaké dítě, jako třeba holčička v bílé kombinéze, které podkluzují lyže a tak pořád padá.

Do Jizerských hor vyrazily o tomto víkendu také stovky běžkařů. „Místy to trošku klouže, ale jinak se jezdí moc dobře. I počasí je skvělé, svítí sluníčko, takže co víc si můžeme přát,“ říká jedna z nich.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Jizerských horách natáčela Šárka Škapiková

Běžkaři jsou spokojení, jen několika lyžařům zkazila výlet zničená stopa na Jizerské magistrále. Na vypluhované místo narazila například paní Hana:

„Kus cesty kousek od Maliníku je vypluhovaný a to znamená, že běžkaři si musejí asi kilometr nést lyže. Překvapilo nás to, vůbec jsme o tom nevěděli. Nevšimla jsem si, že by ta informace někde visela na parkovišti nebo jinde, měli by nás o tom informovat.“

Ředitelka Jizerské obecně prospěšné společnosti Jana Lhotová vysvětluje, že se cesta pluhuje kvůli dopravě k hrázi. Slibuje, že informaci vyvěsí na webové stránky společnosti. Podle ní mohou lyžaři místo objet druhou trasou, takzvaně po kanále.

Šárka Škapiková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme