Jižní Morava je na prahu chřipkové epidemie, plošný zákaz návštěv se zatím nechystá

Na jižní Moravě dál přibývá nemocných chřipkou. Jejich počet se během uplynulého týdne zpětinásobil a je těsně pod hranicí epidemie. Nejvíce nakažených je mezi školáky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čekárna v nemocnici (ilustrační foto)

Čekárna v nemocnici (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Dá očekávat, že se v dalších týdnech onemocnění rozšíří i do rodin školáků a situace přesáhne hranici epidemie, což jsou 2000 nemocných na 100 tisíc obyvatel.

„K dnešnímu dni nám bylo nahlášeno 1793 nemocných na 100 tisíc obyvatel. Minulý týden to bylo 385 nemocných, takže nárůst oproti minulému týdnu je patrný,“ přiblížila aktuální situaci Hana Pokorná z Krajské hygienické stanice v Brně.

Některá zdravotnická zařízení už kvůli chřipce už sama přistoupila k zákazu návštěv. Ten platí v nemocnicích ve Vyškově, Znojmě a Hustopečích a v psychiatrické léčebně v Brně.

Plošný zákaz ale zatím hygienici nevyhlásili. „Uvidíme, jak se ta situace bude vyvíjet o víkendu, a podle toho bychom přistoupili k vyhlášení doporučení,“ doplnila Pokorná.

Vlasta Gajdošíková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme