Jižní Morava se připravuje na příliv uprchlíků. Zasedla bezpečnostní rada kraje

Jihomoravský kraj se připravuje na možnou migrační vlnu. Dnes se sešla bezpečnostní rada kraje spolu se zástupci obcí s rozšířenou působností, kteří dostali za úkol prověřit možnosti případné pomoci uprchlíkům. Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška z ČSSD se připravuje také policie, která by v budoucnu mohla povolat další síly.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

38. Sjezd ČSSD v Praze, Michal Hašek

38. Sjezd ČSSD v Praze, Michal Hašek | Foto: Filip Jandourek

„Tak aby lidé neměli obavu, že ta věc bude řešena na úkor běžné práce policie, a aby se neobávali nějakého zhoršení bezpečnostní situace sekundárně díky tomu, že se jako priorita číslo jedna řeší migrace,“ řekl Hašek.

Rada nyní prověřuje kapacity nemocnic i sociálních zařízení v regionu a hledá objekty, které by v budoucnu mohly být využity jako záchytná centra pro uprchlíky.

Na jižní Moravě letos policie zadržela zhruba 850 běženců, což je o čtyřikrát více než počet zajištěných uprchlíků v loňském roce. Část z nich je umístěna v zařízení ministerstva vnitra v Zastávce u Brna.

„Jižní Morava je v rámci ČR vstupní branou pro běžence. Proto musíme být na jejich příliv připraveni, i když nevíme, kdy může nastat,“ uvedl hejtman pro ČTK.

Zdůraznil, že policie podle jeho informací již zareagovala na zvýšený počet běženců v kraji. V souvislosti s tím doplnil, že opatření byla přijata tak, aby nebyl oslaben výkon běžné hlídkové služby v terénu, a v případě krize počítají s tím, že by s udržováním pořádku v souvislosti s běženci dohlíželi v regionu také vojáci.

Bezpečnostní rady kraje se účastnili také tajemníci všech 21 regionálních bezpečnostních rad, které jsou v Jihomoravském kraji. Jedním z témat jednání byla i diskuse o případné integraci cizinců.

ČTK, Tereza Kadrnožková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme