Jménem šéfa Pozemkového fondu někdo rozesílá ironické emaily

Neznámý podvodník rozesílá ironické emaily jménem šéfa Pozemkového fondu České republiky. Zprávy došly například politikům a novinářům na Liberecku. Začala tím zřejmě ostrá kampaň před podzimními krajskými volbami. Ředitel Pozemkového fondu Radim Zika je totiž i krajským zastupitelem za ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel Pozemkového fondu ČR Radim Zika | Foto: Alžběta Švarcová

„Dobrý den, velice rád bych Vás ubezpečil, že na Pozemkovém fondu ČR je vše v naprostém pořádku, nemizí odtud peníze neznámo kam a už vůbec ne mně do kapsy,“ začínal email, který přišel na rozhlasovou emailovou adresu Ivany Bernáthové.

Email odkazoval na webové stránky, kde byly fotografie Radima Ziky a ironické články propírající jeho současnou pracovní kariéru. Šéf Pozemkového fondu České republiky a krajský zastupitel v Liberci Radim Zika je taky četl a byl v šoku.

„Na moje stránky se někdo vkradl, tu grafiku si částečně okopíroval a zaregistroval se pod nějakým anglickým jménem. Dokonce je to i v Las Vegas. Je zcela zřejmé, že je to někdo, kdo chce poškodit moji osobu,“ řekl Radim Zika.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Ivany Bernáthové o podvodných emailech ve Večerním Radiožurnálu.mp3

Prostřednictvím právníka už podal na Policejním prezidiu trestní oznámení na neznámého pachatele.

„Kontaktovali jsme i firmu, která webhosting a samotnou webovou adresu založila a požádali jsme o zrušení. A v případě, že to neudělají, tak požádáme soud o předběžné opatření,“ doplnil Radim Zika.

Email přišel i exprimátorovi Liberce a šéfovi politického hnutí Změna pro Liberec Janu Korytářovi. V jedné části emailu označené jako Copyright Al Capone si všiml odkazu na Facebook Změny pro Liberec a taky na Stranu zelených, které do roku 2008 jako krajský předseda v Liberci šéfoval.

„Krátce jsem si projel, co je tam napsáno a všiml jsem si, že jsou tam i odkazy na webové stránky Změny pro Liberec a Strany zelených, ale tenhle web z naší dílny nepochází. Nevím, kdo s tímto nápadem přišel,“ uvedl Jan Korytář.

Podle něj se bohužel v této elektronické době asi budeme s podobnými útoky setkávat častěji. Tento způsob politického boje Radim Zika odmítá a připomíná, že autor podvodné webové stránky si mohl práci ušetřit – on být libereckým hejtmanem nechce.

„Chci být řadový zastupitel. Chci pomáhat dobrým věcem tak, jako jsem pomáhal osm let ve funkci náměstka hejtmana a myslím si, že dneska je prostor pro nové lidi,“ dodal Radim Zika.

Ivana Bernáthová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme