Jsem napnutý jako struna, říká o volbách Zemanův soused z Vysočiny

Češi dnes a zítra rozhodují o příští hlavě státu. Druhým domovem jednoho z kandidátů, Miloše Zemana, je Nové Veselí na Vysočině. Český rozhlas se tam vydal zjistit, jak prožívají prezidentskou volbu jeho sousedé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zemanův předvolební plakát v trvalé bydlišti kandidáta na prezidenta, obci Nové Veselí na Vysočině | Foto: Olga Štrejbarová

S mikrofonem ve zkřehlých rukách procházím mrazivými ulicemi Nového Veselí. První kolemjdoucí se mi představil jako Josef. Ptám se ho, zda si myslí, že tady v novém veselí lidé prožívají první prezidentské volby jinak proto, že zde má chalupu Miloš Zeman.

„No, já se s ním znám dobře. Já ho znám ještě z minulého režimu, protože když tady ten barák koupila jeho matka. Tady byli nějací Pražáci, já jsem se s nimi taky znal a oni zdědili barák někde v Podkrkonoší. A tak to tam prodali a jeho matka to koupila.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Veselí natáčela Hana Mikulincová

Pan Josef volit stoprocentně jde, má svého favorita a říká, že když čekal na výsledky prvního kola, byl napnutý jako struna. Loučím se s Josefem a zastavuji paní, která se vydala na procházku se psem, a pokládám jí stejnou otázku. Jde o paní Ivanu. Říká, že to v Novém Veselí asi docela prožívají.

Schwarzenberg se ve svém bydlišti v Sýkořici moc nezdržuje, místní mu ale fandí

Číst článek

Pak mi ještě prozradila, že svého souseda občas potká na svých procházkách a místní jsou zvyklí i na vládní návštěvy.

„Když venčím pejska, tak po hrázi Veselského rybníka chodí na procházku. Zažili jsme tady i návštěvu prezidenta Klause, protože tam, jak se zrovna díváme, tam byla kupa aut, všichni se chtěli podívat na pana prezidenta,“ líčí Ivana.

Moje další kroky míří k místní základní škole. U ní oslovuji další obyvatelku. Půjde k volbám? „Přečetla jsem si životopisy obou kandidátů a vybrala jsem si. Každý si musí vybrat, ale nejít k volbám není řešení,“ dodává žena.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme