K objasnění střelby na karvinské benzince pomohou balistické expertizy

Strážník, který v Karviné zastřelil na benzince lupiče, neporušil předpisy. To je předběžný závěr vyšetřování. Kriminalisté dál vyslýchají svědky, prohlížejí kamerové záznamy a čekají na posudky expertů, kteří zkoumají balistiku.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benzínová stanice v Karviné, kde městský strážník zastřelil lupiče

Benzínová stanice v Karviné, kde městský strážník zastřelil lupiče | Zdroj: ČTK

„Dosud nebyly zjištěny informace, které by nasvědčovaly užití střelné zbraně strážníkem v rozporu s platnou legislativou,“ potvrdila policejní komisařka Gabriela Holčáková.

„Nicméně k řádnému objasnění věci a vyloučení jakýchkoli pochybností byly ve věci zahájeny úkony trestního řízení pro přečin zneužití pravomoci úřední osoby a těžké ublížení na zdraví,“ dodala Holčáková.

Ke střelbě došlo v úterý v noci na benzinové stanici v Karviné-Rájci. Strážník městské policie vystřelil na lupiče, který nožem ohrožoval čerpadláře. 32letý muž zemřel ještě před příjezdem sanitky.

Ke střelbě na benzinové pumpě došlo kolem 22. hodiny. Lupič tam ohrožoval nožem obsluhu. Strážníci přijeli čerpadláři na pomoc jako první, a když lupič odmítl odhodit zbraň, padly pravděpodobně dva výstřely, které lupiče zranily.

Strážníci se snažili zraněnému pomoci a přivolali záchranáře. I když lékař přijel během čtyř minut, už pouze konstatoval smrt postřeleného.

Andrea Brtníková, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme