K rozbité silnici do Rybí se nikdo nehlásí. Nový Jičín chce o peníze na opravu požádat kraj

Silnice z Nového Jičína do Rybí v Moravskoslezském kraji je plná výtluků. K vlastnictví silnice, a tím i k opravě vozovky, se však nikdo nehlásí. Řidiči osobních aut, stejně jako řidiči autobusů, kteří tudy jezdí na pravidelných linkách, tak na ní musí dál snižovat rychlost na minimum a kličkovat mezi obrovskými dírami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výtluky na silnici ve Vendryni | Foto: Stanislav Janalík

„Hrůza, člověk musí jet pomalu, jinak si rozbije podvozek,“ říká řidič Pavel za volantem autobusu. „Autobus má trochu větší kola, ale osobákem, pokud si nechcete rozbít auto nebo gumu, pomalu,“ radí.

K silnici a zodpovědnosti za ní se nikdo nemá. Vlastnictví vyloučilo Ředitelství silnici a dálnic, stát, kraj i obce v okolí.

Řidič autobusu Pavel se zatím bude muset obrnit trpělivostí. Zatímco osobní auto může jet jinudy, on s cestujícími oklikou nemůže. „Bohužel nám tam vede linka, na to je koncese, takže my si s autobusem nevybereme,“ podotýká Pavel.

Podle novojičínského starosty Jaroslava Dvořáka z ČSSD se však dopravcům tudy moc jezdit nechce. „Dopravci nechtějí jezdit přes tento úsek, což by bylo tragické, protože to je v nynější době hlavní spojení s Kopřivnicí,“ uvedl Dvořák.

Sám se byl po děravé silnici, ke které se nikdo nehlásí, také projet. „Opravdu dosahují i půlmetrové šířky a třiceticentimetrové hloubky,“ popsal Dvořák rozměry výtluků.

Novojičínská radnice teď plánuje požádat Moravskoslezský kraj o finanční pomoc alespoň na provizorní opravu.

Jana Jeckelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme