K urnám jdou i v Troubkách. Tentokrát v menším stresu

Ve dvoutisícových Troubkách se tradičně účast v komunálních volbách pohybuje na hranici sedmdesáti procent. Lidé volí ve dvou volebních okrescích v budově kulturního domu. Ta prošla doslova generálním úklidem, volební místnosti jsou nově vymalovány.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Troubky postihly ničivé záplavy v roce 1997 a nyní po třinácti letech znovu

Troubky postihly ničivé záplavy v roce 1997 a nyní po třinácti letech znovu | Foto: Tomáš Adamec

Očekává se, že o komunální volby ve vesnici, která se letos stejně jako v roce 1997 stala symbolem ničivých povodní na střední Moravě, bude mnohem větší zájem než o volby parlamentní. Tehdy totiž místní měli plné ruce práce s úklidem po ničivých květnových záplavách a mnozí z nich neměli na volby ani pomyšlení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Troubkách se byla podívat redaktorka Jana Zemková.

Co je na první pohled patrné, je fakt, že komunální volby narozdíl od těch parlamentních už nejsou pro obyvatele Troubek tak hektické. Tehdy měl jen málokdo chuť a hlavně čas volit. Lidé uklízeli své domovy po květnových povodních. Navíc politikům nevěřili.

Za třináct let totiž neprosadili žádný ze slibovaných plánů na protipovodňovou ochranu obce. „Nemíním nikoho volit, protože tam není nikdo, kdo by si tu důvěru zasloužil. Ani jediný člověk tam není,“ řekla jedna z obyvatelek obce.

Protipovodňová hráz

O správu Troubek se uchází šedesát kandidátů, každý ze čtyř kandidujících subjektů slibuje větší ochranu Troubek před ničivými povodněmi. Ukazuje se, že i dnes je právě toto téma důležité také pro troubecké voliče.

„Že bude obec dobře prosperovat a že se budeme mít dobře. Doufám, že se něco změní, protože už jsme byli dvakrát potopeni,“ říká mladá žena. A druhá ji doplňuje: „Nejdůležitější je, jak už jsme to říkali. Určitě udělat nějakou protipovodňovou hráz. To je úplně nejdůležitější pro všechny.“

Účast v komunálních volbách se tady v Troubkách očekává vysoká. V minulosti se pohybovala na hranici sedmdesáti procent. Jak ve vesnici dopadnou letošní komunální volby, bude jasné po sečtení všech hlasů, tedy dnes v podvečerních hodinách.

Jana Zemková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme