Kamiony, které blokovaly přechod v Mostech u Jablunkova, se už rozjely

Hlavní tah na Slovensko je dnes zkouškou trpělivosti řidičů. Kamiony musely kvůli sněhu zastavit u hraničního přechodu Mosty u Jablunkova. Po několika hodinách se konečně rozjely. Policie je ale pouští jenom kyvadlově. Osobní auta by měla projet bez problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony v koloně | Foto: Michal Schoffer

Kolem hraničního přechodu v Mostech u Jablunkova mají řidiči velké problémy už od včerejška. Stojí nebo popojíždějí z české strany už od Nebor. Ze slovenské strany stojí dokonce až k Žilině.

„Na většině příjezdových tras se kolony už rozjely, a i když to není až taková rychlost, tak se alespoň posouváme vpřed. Místy je to už úplně v pořádku,“ hlásila před 13. hodinou přímo z místa reportérka Kateřina Daňková.

Policii se sice podařilo zprovoznit hraniční přejezd v obou směrech, ale stále řídí dopravu v obou směrech a kamiony pouští kyvadlově tak, aby přechod opět nezahltily a neucpaly. Osobní auta by už měla projet bez potíží.

Sněhová kalamita už třetí den komplikuje dopravu na Slovensku

Číst článek

Za komplikacemi stojí včerejší husté sněžení. Kvůli němu se k večeru na přechodu doprava částečně zastavila. Kolony kamionů začaly rychle narůstat. Hraniční přejezd se podařilo úplně zprůjezdnit až dnes ráno. Někteří řidiči si v koloně postáli i několik hodin.


Zvětšit mapu

Martin Knitl, Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme