Kamiony už do Česka nevozí tolik nelegálního odpadu jako dříve

Počet kamionů, které do naší republiky ze zahraničí dovážejí nelegálně odpad, klesá. Ukázaly to první výsledky dnešní policejní kontroly na bývalém hraničním přechodu v Mikulově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola kamionové dopravy | Foto: Martin Pařízek

Do třetí hodiny odpolední policie spolu s Celní správou a inspektory životního prostředí zastavila 22 kamionů, žádný z nich nepřevážel nelegální odpad. Za takovýto prohřešek totiž hrozí podle Martina Zemka z Inspekce životního prostředí vysoké pokuty.

„Pokud se jedná o nelegální přepravu, sankce mohou obdržet jak přepravci, tak ti samotní příjemci odpadů. Maximální sankce je do výše 50 milionů korun,“ upřesnil.

Kromě toho policie zkontrolovala také technický stav vozidla, povinné přestávky i alkohol. Podle šéfa břeclavského dopravního inspektorátu Jiřího Macha udělili policisté i jednu dvacetitisícovou kauci.

„Kauci dostal italský řidič za nedodržení bezpečnostní přestávky. Měl jenom krátké přestávky, ale neměl delší přestávku, která je minimálně v trvání devíti hodin,“ uvedl Mach.

Štěpánka Kadlečková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme