Kandidátem ODS na středočeského hejtmana je Raduan Nwelati

Středočeskou kandidátku ODS povede mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati. Rozhodli o tom delegáti regionálního sněmu v Benešově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Raduan Nwelati | Zdroj: ČTK

V druhém kole se o post lídra ucházeli jen dva kandidáti, kteří v prvním kole získali nejvíce hlasů. Mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati vyhrál celkem přesvědčivě.

Ve druhém kole získal 75 hlasů a bývalý ministr zemědělství Ivan Fuksa jen 68 hlasů. Neúspěšní kandidáti už vítězi poblahopřáli.

„Ne vždy nominace odpovídají tomu, jak hlasování dopadne. Nemyslel jsem si, že to mám v kapse, a také jsem nemyslel, že bych byl outsider. Cítím to jako závazek, jako silnou podporu, kterou mám. A velice mě těší, že i ostatní protikandidáti vyjádřili to, že chceme všichni společně spolupracovat,“ řekl po hlasování Nwelati a upřesnil, jak bude pokračovat:

„Za prvé vyhrát volby, za druhé být týmový hráč a následně řídit kraj tak, jak byl řízen předtím. Aby byl vstřícný vůči všem občanům Středočeského kraje, bez rozdílu, koho volí.“

Ivana Fuksu prý prohra nemrzí. „Jednoznačně to vidím jako dobrý výsledek, protože ze čtyř kandidátů jsem de facto skončil za vítězem druhý.“

Na post řadového krajského zastupitele bývalý ministr zemědělství kandidovat nebude. Senátorka Veronika Vrecionová se do druhého kola nedostala a kladenský primátor Dan Jiránek z volby v prním kole odstoupil.

Nyní bude následovat volba dalších členů kandidátky do podzimních voleb do krajských zastupitelstev. Celkem by jich mělo být 25.

Nwelati nejspíše v krajských voblách vyzve dosavadního středočeského hejtmana Davida Ratha z ČSSD. Další známou kandidátkou je poslankyně za TOP 09 Helena Langšádlová.

Pavel Pavlas, Marína Dvořáková, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme