Kandidátku Strany práv občanů na Vysočině povede v krajských volbách Jan Veleba

Předseda Strany práv občanů Jan Veleba povede kandidátku v krajských volbách 2016 na Vysočině. Informoval o tom před konferencí strany v Praze. Na ní chce řešit hlavně to, jak ve volbách co nejvíc uspět. Její čestný předseda a prezident republiky Miloš Zeman chystá na konferenci na dopoledne projev.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Veleba | Foto: Filip Jandourek

Jan Veleba by na Vysočině považoval za úspěch, kdyby strana překročila pět procent a dostala se do krajského zastupitelstva. Konference bude podle něj řešit hlavně program.

„Musíme reagovat a reagujeme na bezpečnost občanů, to znamená reakci na současný, já tomu neříkám krize, ale uprchlický exodus. To znamená zajištění bezpečnosti českých občanů a České republiky,“ popsal Jan Veleba.

Přehrát

00:00 / 00:00

SPO v krajských volbách 2016 na Vysočině povede Jan Veleba. V Praze bude strana na konferenci řešit, jak ve volbách uspět. Zúčastní se i Miloš Zeman

„Za druhé návrat ke kořenům, to znamená akcent na potravinovou soběstačnost, akcent na zaměstnanost a tak dál,“ dodal.

Na Pardubicku povede kandidátku radní Jaroslav Dušek a na Zlínsku náměstek hejtmana Lubomír Nečas.

Ostatní kraje ještě nemají jasno. Jan Veleba řekl, že strana podle všeho půjde v regionech, kde pro to budou podmínky, do volebních koalic.

Čestný předseda SPO prezident Miloš Zeman chystá na dopoledne na konferenci projev. Podle Hradu to ale není předvolební podpora strany.

„Pan prezident přijal pozvání i na sjezdy jiných politických stran. Připomínám, že se zúčastnil sjezdu ČSSD a zavítal i na setkání STAN, které se konalo v Průhonicích u Prahy,“ řekl mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.

Strana práv občanů, dřív Strana práv občanů Zemanovci, neuspěla v loňských komunálních volbách, získala jen několik desítek mandátů.

Ani v předčasných volbách 2013 se nedostala do sněmovny. Její předseda Jan Veleba je současně senátor, ve stejném klubu je v horní komoře za SPO ještě František Čuba.

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme