Karel IV. dnes uloží korunovační klenoty na Karlštějně

Císař Karel IV., dvořané v povozech, desítky jezdců na koních i rytíři kráčející pěšky - tak to dnes bude vypadat na trase Dobřichovice Karlštejn. Druhým dnem totiž pokračuje rekonstrukce cesty královského průvodu, který veze korunovační klenoty z Prahy na hrad Karlštejn.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Karlštejně si připomenou 200 let od narození Karla Hynka Máchy

Na Karlštejně si připomenou 200 let od narození Karla Hynka Máchy | Foto: Lucie Zemanová

Karel IV. s družinou, ve které je několik desítek koní včetně dobových kočárů a vozů, vyjel včera z Pražského hradu v půl desáté dopoledne. Cestou se zastavili v pražském Radotíně, Černošicích a Dobřichovicích, kde císař přenocoval.

Jak řekl Radiožurnálu za organizátory akce Jan Polouček, jde o unikátní rekonstrukci skutečné historické události.

„Přes Hlásnou Třebáň přijedeme po třetí hodině do Karlštejna, kde již od pravého poledne probíhají rytířské hry, hodokvas či country koncerty. V podvečer císař Karel IV. uloží korunovační klenoty do Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn, kam podle tradice patří,“ uvedl.

Naděžda Hávová, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme