Švédsko 3:7 Česko

Karlovarská Kobra odhalila další daňový únik, zadržela dva muže

Asi 60 policistů, celníků a pracovníků finanční správy z týmu Kobra zasahovalo ráno v objektech u asijské tržnice Svatý Kříž u Chebu. Kvůli podezření z krácení daně z prodeje tabáku zadrželi a obvinili dva cizince. Karlovarská Kobra na místě zasahovala už 7. dubna, kdy odhalila zatím největší daňový únik ve výši 200 milionů korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Celní správa

Celní správa | Foto: Michal Malý | Zdroj: Český rozhlas

Zatýkalo se i při dubnovém zátahu. Kvůli nelegálnímu prodeji cigaret jsou za mřížemi už dva podezřelí cizinci. Jejich partneři dál v černém obchodu pokračovali.

„Daňový únik dosahuje částky v řádu desítek milionů korun,“ uvedla Linda Paterová z Generálního finančního ředitelství. V případě prokázání viny hrozí pachatelům až 10 let ve vězení.

Tým Kobra v Karlovarském kraji letos zasahoval už potřetí. Dohromady kriminalisté zadrželi cigarety za více než 750 milionů korun.

Pavla Sofilkaničová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme