Karlovarská Tržní kolonáda dostane nový nátěr, s opravami pomůže ministerstvo kultury

Dřevěná Tržní kolonáda v Karlových Varech je dalším známým objektem, který v lázeňské metropoli potřebuje opravu. A radnice připravuje třetí etapu obnovy nátěru a výměny poškozených dřevěných prvků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tržní kolonáda v Karlových Varech projde třetí etapou oprav | Foto: Zdeněk Trnka

Tržní kolonáda patří mezi unikáty lázeňského města. V závěru 19. století byla postavena jako provizorium v místech někdejší radnice. Tehdejší vedení města předpokládalo, že kolonáda bude stát maximálně několik let.

Přehrát

00:00 / 00:00

S opravou Tržní kolonády pomůže ministerstvo kultury, zjistil reportér Zdeněk Trnka

A pak ji nahradí zděná terasovitá stavba. K realizaci žádného návrhu ale nikdy nedošlo. Současná kolonáda ve švýcarském stylu navíc není původní. Její velkou část radnice nahradila replikou v 90. letech 20. století.

I díky tomu se vzhled objektu, navržený firmou Fellner-Helmer, dodnes nijak zásadně nezměnil. Na rozdíl od řady okolních staveb. Které byly buď strženy, anebo doznaly značných úprav.

Nový nátěr a opravy poškozených částí kolonádního objektu radnice zajišťuje po etapách. Pokaždé je plánuje na podzim, aby práce řemeslníků nerušila návštěvníky v hlavní turistické sezóně.

Sousední Vřídelní kolonáda je na tom daleko hůř. Opravy statického poškození hlavního sálu potrvají nejméně dva roky. A po tuto dobu bude velká část objektu veřejnosti nepřístupná.

Tržní kolonáda v Karlových Varech projde třetí etapou oprav | Foto: Zdeněk Trnka

Zdeněk Trnka, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme