Karlovarský kraj se vrací k projektu dopravní karty K3, kvůli dotaci potřebuje rozhodnout letos

Karlovarský kraj se vrací k nedokončenému projektu dopravní karty K3. Jednotnou jízdenku pro veřejnou dopravu vedení kraje připravuje už několik let. Naposledy byla akce odložena loni v létě. Karlovarskému kraji ale ubíhá čas. Letos musí vyčerpat přidělenou dotaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus ve městě

Autobus ve městě | Foto: www.karlovyvary.cz

Projekt karty Karlovarského kraje vznikl už v roce 2008. Od té doby byl několikrát odložen. Realizaci protahují odvolání ze strany účastníků výběrového řízení. Ti se ucházeli o zhotovení odbavovacího zařízení.

Podle vyjádření krajského náměstka pro dopravu Petra Navrátila z ČSSD svou roli hrají i průtahy na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o dopravní kartě Karlovarského kraje natočila redaktorka Pavla Sofilkaničová.

„Bohužel tady v systému, kdy ÚOHS nemá přesný termín na rozhodnutí, tak ta rozhodnutí mnohdy trvají velice dlouho. I to původní odvolání trvalo více než šest měsíců, než se podařilo vyřešit a znovu posunout. A to jsou lhůty, které nám v současné době blokují zprovoznění projektu K3,“ uvedl Navrátil.

Karlovarský kraj na realizaci jednotné jízdenky pro všechny druhy veřejné dopravy získal evropskou dotaci ve výši 80 milionů korun. Aby peníze získal, musí kartu uvést do provozu ještě tento rok. Jak je dokončení v tomto roce reálné, by měl krajský úřad sdělit v nejbližších dnech.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme