Karlovarský kraj usiluje o prodloužení železnice z Kounic do Horního Slavkova

Karlovarský kraj chce prodloužit železnici z Krásného Jezu do Horního Slavkova. Zatím je opravená jenom do Kounic. První část se slavnostně otevřela nákladní i osobní přepravě už minulý rok.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlakové koleje | Foto: Jana Šustová

Karlovarský kraj už jedná s majitelem železnice - Správou železniční dopravní cesty. Na opravené dráze by kraj chtěl prodloužit turistickou linku.

„Je to podmínka pro to, aby Správa železniční dopravní cesty, vlastník kolejí, mohl investovat do opravy dalšího krátkého úseku, a Karlovarský kraj by tam mohl potom zavést tu dopravu, která tam bude jezdit v létě prakticky až do centra města,“říká krajský náměstek Petr Navrátil z ČSSD a pokračuje:

„Je to krátký úsek, přibližně 1,6 kilometru, ale jsou tam dva mosty a tunel. Takže částka na opravu se téměř rovná částce na ten delší úsek, je to okolo 20 milionů korun.“

Částečného zprovoznění se trať dočkala loni, po více než patnácti letech. Z Krásného Jezu do Kounic kromě nákladní dopravy přes léto vyjíždí i zmíněné turistické výpravy.

„Velmi rychle se tam podařilo objednat osobní dopravu přes letní měsíce, prakticky červenec, srpen. Musím přiznat, že mě velmi příjemně překvapil obrovský zájem veřejnosti o tuto trať, protože skutečně vlaky jezdily plné a byly v tom letním provozu velmi dobře využité,“ dodává krajský náměstek.

Petr Navrátil naznačil, že letos by vlaky z Krásného Jezu do Kounic mohly vyrazit už v květnu a možná i častěji. Náklady na další pokračování železnice jsou kvůli náročnosti dost vysoké. Zatím tedy nad tratí Kounice - Horní Slavkov zůstává otazník.


Zvětšit mapu

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme