Karlovy Vary otevřely nové infocentrum. Části veřejnosti se nelíbí

Karlovy Vary mají ode dneška dvě funkční informační střediska. První bylo otevřeno na začátku roku nedaleko městských dopravních terminálů. Druhé středisko se nachází přímo v lázeňské zóně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové karlovarské infocentrum | Foto: Zdeněk Trnka

Informační střediska se v Karlových Varech nacházela už na mnoha místech. Nově teď sídlí v areálu Becherplatz, v historické budově známé likérky. Druhé místo je v lázeňské ulici vedle historických tržních krámků.

„Z původní sítě, kdy byla infocentra historicky různě rozmístěna na Dolním nádraží, v Alžbětiných lázních, v KV Aréně, ve Vřídelní kolonádě, v hotelu Thermal, jsme nakonec vytipovali dva objekty, z nichž jeden bude obsluhovat obchodně-správní část, druhý lázeňskou část,“ vysvětluje primátor Petr Kulhánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Při otevírání karlovarského infocentra natáčel Zdeněk Trnka

Infocentrum v lázeňské zóně nahrazuje provozovnu v lukrativním objektu, který město před časem prodalo. Ani v novém objektu ale středisko nevznikalo jednoduše.

„Když začala rekonstrukce, tak jsme zjistili, že je budova v daleko horším stavu, než se čekalo. Byly tady některé věci, o kterých se nevědělo. Například napojení kanalizace nebylo při tehdejší rekonstrukci připojeno na řad. Zima byla delší, takže stavba déle schla. Nabrali jsme určitý skluz, ale zaplaťpánbůh se infocentrum otevírá a stíháme drtivou většinu lázeňské sezony,“ pokračuje primátor.

Ředitelkou karlovarského informačního střediska je Jitka Štěpánková. Ta na novém objektu oceňuje možnost jeho víceúčelového využití. Kromě prodeje suvenýrů obsahuje směnárnu i kongresovou místnost.

„Vzhledem k tomu, že jsme na začátku roku slučovali dvě pobočky, tak v současné době nebudeme navyšovat počet pracovníků. Máme 13 zaměstnanců,“ upřesňuje ředitelka Jitka Štěpánková.

Nové sídlo infocentra vznikalo podle návrhu architektů. A části veřejnosti se nelíbí strohý vnitřek interiéru ani netradičně řešená rampa pro vozíčkáře.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme