Karlovy Vary řeší problém s koňskými exkrementy. Policisté budou povozy více kontrolovat

Strážníci městské policie v Karlových Varech chtějí více kontrolovat koňské povozy, které v centru lázní vozí turisty. Sezónní doprava je sice atraktivní a ekologická, fiakristé ale mnohdy nechávají na krajích silnic koňský trus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tažní koně v postroji | Foto: Dana Bušková

Někteří vozkové likvidují výkaly po svých koních při průjezdu lázeňským městem svérázně. Sypou je na kraj silnice na hromádky, které lidem nevoní.

Situací se už zabývá náměstek primátora Čestmír Bruštík z hnutí ANO.

„Městská policie to začne více kontrolovat. Podle kvality koňského trusu poznáme, jestli je to starší nebo novější. Je to špatná vizitka města. Povolíme koňskou dopravu a oni nedodržují pravidla, která jim byla nastavena,“ vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karlovy Vary řeší problém s koňskými exkrementy. Policisté budou povozy více kontrolovat. Natáčel redaktor Zdeněk Trnka

Bruštík už se kvůli hromádkám, které vadí chodcům i motoristům, sešel s Vladimírou Žeravíkovou. Ta šéfuje místnímu fiakr cechu sdružující provozovatele kočárové dopravy:

„Svolali jsme schůzi cechu, kde jsme upozornili všechny členy a majitele povozů, že pokud ještě jednou dojde k porušení, tak může dojít až k vyloučení z cechu.“

Za znečištění komunikace mohou fiakristé dostat vysokou pokutu od městské a státní policie i od profesního sdružení.

„Respektujeme to, že se tímto město a městská policie zaobírá a hlídá to. Sami máme v cechu vnitřní pokuty, které těm lidem dáváme, aby to opravdu fungovalo tak, jak jsme si to nastavili,“ uzavírá Žeravíková.

Zdeněk Trnka, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme