Karlovy Vary se už podruhé pokusí dohodnout s taxikáři na jednotných pravidlech

Karlovy Vary trvají na zavedení jednotných pravidel pro taxikáře. Už podruhé se kvůli tomu sejdou se zástupci podnikatelů. Ze svých požadavků však magistrát slevil. Původně chtěl například zavést jednotnou sazbu na jeden kilometr pro všechna vozidla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Taxi - doprava v Praze. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Společnou taxu všem řidičům chtěl karlovarský magistrát nakázat už minulý rok. Nakonec ale vedení města postačí, pokud bude ceník služeb zřetelně viditelný.

„Jednak co neviditelnější umístění cenových podmínek. To znamená nejen uvnitř vozu, ale nejlépe i na karoserii. Druhé téma je, jakým způsobem sjednotit barevnou vizáž vozidel taxislužby, samozřejmě s dostatečně dlouhým přechodným obdobím. Uvidíme, jak na to budou reagovat provozovatelé taxislužby,“ říká primátor Petr Kulhánek z Karlovarské občanské alternativy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O schůzce magistrátu s taxikáři informovala redaktorka Českého rozhlasu Pavla Sofilkaničová.

V lázeňské metropoli jezdí asi 150 taxikářů. Taxikářům se záměr magistrátu příliš nezamlouvá.

„Jsem proti tomu, určitě. Ceník venku nemá význam, ať je vevnitř, jak je to původně a může být na více místech, jako je to v zahraničí, například v Německu. A co se týká jednotné barvy, je to zbytečné, protože jsou tu taxikářské individuality. Je to zatížení finanční. Na ofoliování auta mi nikdo nepřispěje,“ říká jeden z taxikářů Milan Tichý.

Pan Jiří z Karlových Varů jezdí taxíkem téměř denně a ten by novinky uvítal:

„Já bych byl pro, kdyby byla cena viditelná na dveřích. Byl bych i pro jednotný vzhled. Aspoň člověk nepojede s nějakým pokoutným taxikářem, byl by to i přínos jak pro místní lidi, tak pro hosty, kteří sem přijedou.“

Konkrétní podmínky, jako třeba barvu laku nebo označení vozidel, radní taxikářům zatím nepředložili. Témata jsou otevřená k diskusi.

„My jako rada jsme zatím nerozhodli, uložili jsme odboru dopravy, aby se podnětem zaobíral. Zároveň jsme svolali jednání se zástupci taxicechu, abychom si tyto podněty vyříkali,“ dodává náměstek primátora Jaroslav Růžička z Klubu nezávislých zastupitelů.

Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme