Karlštejn nabídne neopakovatelnou atmosféru nočních prohlídek

Perlu mezi českými hrady - Karlštejn - si dnes mohou návštěvníci prohlédnout v noci. A navíc v doprovodu jeho zakladatele císaře Karla IV. Noční prohlídky tu v cyklu Oživlé památky pořádají letos poprvé. O ty první před několika týdny byl mimořádný zájem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlštejn aneb "Z temna lesa žežulička zakukala, zaplakala pod Karlovým Tejnem" (K.H.Mácha) | Foto: Jitka Měřinská

Karel IV. nepřijede na svůj oblíbený hrad sám, doprovodí ho manželka Anna Svídnická a početná družina. „Císařovna si přiveze i svůj fraucimor. Budou tu samozřejmě i šermíři, kteří předvedou, že jsou stále ještě hodni té cti dbát o císařovu bezpečnost,” slibuje zástupce kastelána Lukáš Kunst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kunst do VOD.mp3

Návštěvníci se podle něj stanou přímými účastníky šlechtických kratochvílí, kterými byly třeba tanec, hudba nebo vrchcáby. Průvodkyně a klíčnice Markéta je zavede i do císařových soukromých a reprezentačních prostor.

„Kde císař kupříkladu ve své vlastní ložnici diskutuje s prvním pražským arcibiskupem Arnoštem z Pardubic o tom, jak bude vypadat výzdoba karlštejnských svatyní. Pak se zúčastní audience u císaře. A potom se všichni společně odeberou k tanci a dalším kratochvílím do sálu předků,” přibližuje Kunst.

Noční prohlídky Karlštejna jsou naplánovány mezi 19 a 23 hodinou večer a začínají vždy po půl hodině až do konce srpna. Některé časy už jsou vyprodané, vstupenky je proto lepší rezervovat předem, třeba přes internet. Z důvodu velkého zájmu se noční prohlídky pravděpodobně budou konat i v budoucnu.

Pavla Dluhoschová, Veronika Sedláčková, bre, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme