Karlštejn otevírá po měsíční přestávce opět své brány

Hrad Karlštejn po krátké zimní přestávce dnes znovu otevírá své brány veřejnosti. Únorové prohlídky nejznámější středočeské památky jsou jednou z novinek letošní sezóny. Karlštejn můžete právě teď v únoru navštívit během všech víkendových dnů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Karlštejn dostal svou současnou historizující podobu až na konci 19. století v přestavbě vedené architektem Josefem Mockerem | Foto: Národní památkový ústav

Celý leden se na Karlštejně nesl ve znamení velkého úklidu. Podle kastelána Jaromíra Kubů se pracovalo nejenom venku, ale především v hradních interiérech.

Teď už je hrad připraven přivítat první návštěvníky letošní sezóny. V únoru si během všech víkendových dnů mohou prohlédnout interiéry Císařského paláce a Mariánské věže vždy od deseti do patnácti hodin.

Karlštejn si na nezájem návštěvníků rozhodně nemůže stěžovat. Loni hrad přilákal 240 tisíc zájemců o historii. Karlštejn se tak řadí k památkám, které si na svůj provoz dokáží vydělat.

Michal Trnka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme