Karviná novodobým Babylonem: Cizinci si hrají s místními dětmi a učí je anglicky

Unikátní šanci mají karvinští rodiče. Mohou své potomky svěřit studentům ze sedmi zemí světa, kteří je pod širým nebem budou učit anglicky. Děti, které už neobvyklý kurz zkusily, poznaly poprvé v životě obyvatelé Maroka, Jordánska, Itálie nebo Číny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti - cizinci uvádějí v Karviné do praxe Komenského škola hrou a učí děti anglicky

Studenti - cizinci uvádějí v Karviné do praxe Komenského škola hrou a učí děti anglicky | Foto: Andrea Brtníková | Zdroj: Český rozhlas

Parta rozesmátých cizinců se před karvinskou univerzitou vítá s rodiči a malými žáčky. Svou pětiletou Anežku do kurzu angličtiny pod širým nebem přivedl i Milan Lariš.

„Od tří let se učí anglicky a s cizincem ještě nepřišla do styku, tak uvidím, co z toho bude,“ vyjadřuje své pocity Milan Lariš.

Děti s kantory ze sedmi zemí světa se usazují v nedalekém parku a začíná Komenského škola hrou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak vypadá výuka angličtiny s cizincem a v plenéru, zjišťovala v Karviné redaktorka ČRo Andrea Čánová

Děti si hrají hru, kdy do tleskání opakují nejprve své a potom kamarádovo jméno, čímž mu předávají štafetu. Pak se děti se studenty pokoušejí o konverzaci o tom, odkud jsou či kde bydlí.

Zpovzdálí vše sleduje i tatínek malého Honzíka.

„Nečekal jsem, že jsou tu z Chile, Brazílie a Jordánska. Bydlím v Karviné a člověk si řekne, že jsou tu tak maximálně Poláci, Slováci. To je pro mě velmi překvapivé,“ říká Honzíkův tatínek a dodává, že studenti na něj působí velmi mile a přátelsky. Je podle něho vidět, že mají rádi děti.

Cizince do Karviné pozvali místní studenti. Devatenáctiletý Jordánec Omar Šhádi si učení s malými dětmi nemůže vynachválit.

„Je opravdu milé pracovat s dětmi, víte, učit je něco nového. Myslím si, že to je pro ně jiná kultura a jiná cesta, jak se učit. Je hrozně fajn, poznávat děti z jiných míst a všechno vidět,“ říká Omar Šhádi.

Studentka z Číny je karvinským náměstím, parkem a univerzitou přímo unešena, čemuž se však upřímně podivuje Honzíkův tatínek, který hlídá syna i notebooky cizinců.

Andrea Brtníková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme