Karviná si vybojovala zachování pobočky katastrálního úřadu

Karviná získala slib státních úředníků, že nezruší pobočku katastrálního úřadu ve městě. Původně neměla od příštího roku fungovat a lidé měli jezdit až do Ostravy. Radnici ani obyvatelům se to nelíbilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katastrální úřad | Foto: Marián Vojtek

„Vyřizuji hypotéku, dělám to docela narychlo. Pro mě by to byla výrazná komplikace třeba jet do Ostravy a strávit s tím nějaký čas. To pro mě znamená 2 hodiny. Když jste tady místní, tak je to otázka 15 až 20 minut,“ rozčiloval se jeden z obyvatel Karviné.

Spokojený nebyl ani starší muž: „Pro lidi to bude peklo. Představte si, když pro každou věc budu jezdit do Ostravy.“

Přehrát

00:00 / 00:00

O výhru Karviné v boji za zachování pobočky katastrálního úřadu se zajímala redaktorka Andrea Čánová

Takto nespokojení byli lidé v Karviné letos v létě, když se dozvěděli, že se plánuje zrušení pobočky katastrálního úřadu v jejich městě. Radnice rozjela diplomatické snažení, delegace karvinských vyrazila rovnou do Prahy.

„Příslib máme od místopředsedy Českého úřadu zeměměřického a katastrálního. Úsilí bylo nakonec efektivní,“ potvrzuje tajemník radnice Roman Nogol a doplňuje: „Máme za to, že jsme navíc místem, kde se stavby zásadním způsobem mění, protože tady probíhá aktivní hornická činnost. A z praxe víme, že věci, jako vklady na katastr nebo zkoumání předchozích situací, je opravdu důležité mít po ruce.“

Lidé výhru Karviné vítají. „Je to pozitivní. Aspoň něco se nám podařilo tady vybojovat. Je to určitě lepší, veřejnosti by to mělo být přístupné, přeci jen je to okresní město,“ poznamenává Andrea, která spěchá z obchodu na autobus.

Karvinští ale říkají: ‚Zatím jsme vyhráli jen bitvu, víme, že se katastr v příštím roce rušit nebude, jestli jsme vyhráli i válku uvidíme v dalších letech‘.

Andrea Čánová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme