Karvinou trápí rostoucí uliční kriminalita. Město chce speciální policejní jednotku

Karviná chce speciální pořádkovou jednotku. Stejnou, jaká působí ve Šluknovském výběžku. Zástupci radnice se ohánějí statistikami, podle kterých ve městě výrazně roste uliční kriminalita. Jak zlepšit bezpečnost bude dnes přímo v Karviné řešit policejní prezident Petr Lessy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zátah městské policie v Karviné proti nepřizpůsobivým obyvatelům | Foto: ČTK

Krádeže či loupežná přepadení přímo na ulici. To jsou klasické případy kriminality, které trápí Karvinou.

„Už mě dvakrát přepadli. Spadla jsem na zem a rozbila jsem si hlavu. Chtěl mi vzít tašku,“ říká starší paní, která jde pomalou chůzí po chodníku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karvinou trápí rostoucí uliční kriminalita. Město chce speciální jednotku. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Radiožurnálu Andrea Čánová.

Karviná proto chce, aby v ulicích bylo více republikových policistů a nejlépe aby ve městě působila speciální pořádková jednotka jako ve Šluknovském výběžku. Místní strážníci totiž podle primátora na vše stačit nemohou.

„Víme, že bezpečnostní situace v našem městě je víceméně na bedrech městské policie, protože nemůžeme moc spoléhat na státní policii. A to z toho důvodu, že jsou ji neustále mezovány rozpočty,“ vysvětluje primátor Tomáš Hanzel.

Do města dnes proto míří policejní prezident Petr Lessy, který bude o bezpečnosti jednat přímo na radnici.

Andrea Čánová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme