Karvinská radnice je oranžová, všechny funkce obsadila ČSSD

Karviná je prvním větším městem v Moravskoslezském kraji, které má po volbách primátora. Zastupitelé dnes do čela radnice zvolili sociálního demokrata Tomáše Hanzela, který ve funkci působil i v uplynulých čtyřech letech. ČSSD získala v Karviné vůbec poprvé v novodobé historii výraznou nadpoloviční většinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Primátorem Karviné bude znovu Tomáš Hanzel z ČSSD | Zdroj: ČTK

V tradičně levicovém městě šlo všechno velmi rychle. Hymna, sliby nových zastupitelů a pak už většina sociálních demokratů bez obtíží zvolila svého lídra. Primátorem se tak znovu stal Tomáš Hanzel.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednání karvinského zastupitelstva sledovala Andrea Čánová

„Já to musím respektovat, jestliže jsme získali takto výraznou nadpoloviční většinu,“ řekl staronový primátor. Ve své funkci chce dokončit všechny evropské projekty a rozdělané investice. Slíbil také modernizaci městské infrastruktury, regeneraci sídlišť a dostavbu městského sportovního stadionu.

Po čtyřech letech se do opozice dostala ODS. Sociální demokraté, se kterými dosud vládli, jim nenabídli ani jediné křeslo. „V podstatě je to vláda jedné strany, časem může dojít k tomu, že si to budou řešit bez ohledu na ostatní,“ říká Zbyněk Gajdač z ODS.

V opozici jsou i komunisté, ale podle jejich lídra Karla Wiewiórky jim to nevadí. „Po čtyřech letech opravdu začala v tomto městě levicová vláda.“

Zřejmě největším oříškem nového zastupitelstva bude výstavba spalovny, která má v Karviné vyrůst. Protestují proti tomu tisíce lidí.

Igor Maňour, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme