Kauza gynekologa obviněného ze znásilnění znovu před soudem

Případ gynekologa, který měl znásilnit svou pacientku, se vrací k soudu. Mosteckému gynekologovi hrozí, že bude muset o čtyřicet let mladší pacientce zaplatit padesát tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zákony, legislativa, paragraf | Foto: Filip Rožánek

Tento trest mu uložil už okresní soud v Mostě letos v květnu. Krajský soud v Ústí nad Labem dnes bude projednávat dovolání proti tomuto rozsudku.

Ústecký krajsky soud bude projednávat hned tři odvolání v tomto zamotaném případě, kde proti sobě stojí výpověď lékaře a jeho pacientky.

Proti rozsudku se totiž odvolal jak jednašedesátiletý mostecký gynekolog Miroslav Grund, ten požaduje naprosté zproštění viny, tak státní zástupkyně i zmocněnkyně zneužité ženy.

Těm vadí, že okresní soud změnil kvalifikaci činu ze znásilnění na poškozování cizích práv a lékaři tak mohl uložit jen trest padesát tisíc korun a jeden a půl roku zákaz praxe. Je možné, že o odvoláních krajský soud rozhodne ještě dnes.

Dagmar Cestrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme