Kauza Přednádraží začíná nanovo, obyvatelé dostali nové nájemní smlouvy

Spor o zchátralé bytové domy na ostravské ulici Přednádraží opět nabírá spád. Majitel budov Oldřich Ropztočil předal všem, kteří tam zůstali, nové nájemní smlouvy. Spoléhá na to, že se s úřady domluví na postupné rekonstrukci a podaří se mu zavést do domu číslo 8 kanalizaci a elektřinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé domu číslo 8 v ostravském ghettu Přednádraží podepsali 29. dubna nové nájemní smlouvy | Zdroj: ČTK

Ti, kteří nové smlouvy podepsali, doufají, že dostanou příspěvek na bydlení. Právě v tom ale může být velký problém. Dům totiž není evidovaný jako bytový, ale jako takzvaná ‚jiná stavba‘. A úřad práce v takových případech žádný příspěvek nevyplácí.

Mezi sousedy se debatovalo hlavně o tomto riziku, které může z většiny nájemníků rázem udělat beznadějné neplatiče. „Buď chcete nájemní smlouvu, nebo nechcete nájemní smlouvu,“ řekl jim Oldřich Roztočil, majitel domů v nejznámějším ostravském ghettu.

Přehrát

00:00 / 00:00

V ostravské ulici Přednádraží natáčel reportér Martin Knitl

Nové smlouvy rozdal a slibuje, že dům opraví: „Asi se dá očekávat návštěva stavebního úřadu, se kterou počítám. Pakliže objeví nějaké závady, budeme se samozřejmě snažit v reálných lhůtách je odstranit,“ říká majitel.

Toto všechno rozpoutalo rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě, které zastavilo pokutu Roztočilově firmě kvůli vyklizení prostor v Přednádraží.

Jenže toto se podle soudu nijak netýká samotného vystěhovávání obyvatel, a proto i radnice v centrálním ostravském obvodu stále trvá na tom, že všechny domy jsou neobyvatelné a nikdo tam žít nesmí. Kauza Přednádraží začíná nanovo.

Martin Knitl, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme