Kde jsou Rychlé šípy? Brňané můžou jejich figury hledat mezi domy v centru

Hledáme Rychlé šípy. To je název soutěže, do které se letos poprvé můžou zapojit také Brňané. A to při příležitosti 75. výročí prvního vydání komiksu s Rychlými šípy v časopisu Mladý hlasatel. Sdružení přátel Jaroslava Foglara ukryla hrdiny populárního komiksu do brněnských ulic. Na své objevení čekají do půlky prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlé šípy | Foto: Jan Fischer

"Ve speciálně ohraničeném herním území v centru Brna je umístěna celá pětice Rychlých šípů na figurínách téměř v životní velikosti. Cílem pátračů je to místo nakreslit nebo vyfotit a zaslat nám organizátorům," vysvětluje hlavní organizátorka Renata Chloupková.

"Pro všechny pátrače jsme připravili odměnu, která je vázaná přímo tady s touto hrou. Bude totiž vydána výroční turistická známka, takže každý, kdo Rychlé šípy objeví, od nás tu speciální známku dostane. A potom na tři vylosované máme připravené knižní balíčky, které se týkají právě Rychlých šípů," dodává.

A jak Mirka Dušína, Rychlonožku a další objevit? Trochu napoví jeden z dosud úspěšných pátračů.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěž Hledáme Rychlé šípy se zajímala Martina Pelcová

"Vzal jsem si GPSku a zaznamenával si trasu. Za hodinu jsem nachodil asi pět kilometrů a měl jsem štěstí. Procházel jsem starší uličky, nečekal jsem, že to bude na náměstí Svobody na Rozkvětu, protože by to nikomu nedovolili tam namontovat," líčí svůj postup Václav Knobloch a dodává, že v nejbližší době chce na pátrání vzít také vnučku.

S dětmi hledal také Radek Neužil.

"Je to výborné, protože jsou figuríny vidět jen z jednoho místa té ulice, není to vidět z dálky. Člověk musí přijít až na to konkrétní místo. Několikrát jsem se motal v bezprostřední blízkosti, ale nedostal jsem se až tam... Je to pěkné místo," usmívá se Radek Neužil.

Jeho dcerka pak tajné místo nakreslila pastelkami na obrázek a zaslala ho na brněnskou adresu Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Soutěž má k Rychlým šípům přitáhnout pozornost především mladé generace. Čas na hledání má do 16. prosince.

Jan Suchan, Martina Pelcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme