Když byla Plzeň v extralize, to bylo jiné kafe, shodují se fanoušci v plzeňském baru

Více než rozpačité výkony naší hokejové reprezentace dohání fanoušky k šílenství. I tak ale budou hospody dnes odpoledne plné. Jedna taková stojí v Plzni na Borech a chlapi u piva s nostalgií vzpomínají, jaký to byl hokej, když vyhrála Plzeň finále extraligy. Kam se na to hrabe šampionát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český hokejista | Foto: Jan Rosenauer

V baru v Plzni na Borech je sice před polednem ještě prázdno, ale barmanka Vlaďka Černovská se už chystá na nával. Velkoplošná obrazovka je připravená, zatím tu běží hudební program, ale na šesti stolech jsou už na 16. hodinu rezervace.

„Na tržbách je to rozhodně znát. Naplní se mi hospoda zhruba tak na tři čtvrtě, nějakých padesát šedesát lidí. Chlapi fandí, křičí, troubí, tleskají. Když vyhrají, dají si panáka. A popijí navíc,“ pochvaluje si barmanka Vlaďka Čeřovská. Její nadšení rozhodně nesdílí Miloslav Novák, který žádné hokejové utkání nepropásne. Nedávnou euforii z vítězství Plzně v extralize u něj vystřídala skepse z výkonu reprezentace.

„Reprezentace nevypadá dobře, hrajou špatně. Jako Plzeň, to bylo supr, je to daleko lepší, než co hraje reprezentace,“ tvrdí Miroslav Novák.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se chystá na dnešní hokejový zápas hospoda v Plzni, zjišťovala Monika Zettlová

To samé si myslí hostinský Pavel Svojkovský, který si i během čepování piva najde čas sledovat obrazovku.

„Plzeň hrála finále s tím, že chce vyhrát, a bylo to na tom vidět. Na hokejistech, kteří hrají na mistrovství světa, si nemyslím, že je vidět, že by chtěli vyhrát,“ dodává Pavel Svojkovský.

U vedlejšího stolu popíjí pivo Václav Soukup a říká, že hokej je pro něj sport číslo jedna a během extraligy nevynechal v Plzni jediný zápas.

„V plzeňském finále bylo obrovské nasazení od všech hráčů, ne jen od jednoho, od dvou, od čtyřech. Bylo vidět, jak se všichni snažili. A ti padali, padali pomalu na hubu. U tu těch se to říct nedá a ani o těch pomocníkách z NHL. V podstatě to byla fraška, jak hráli,“ teoretizuje Václav Soukup.

Čeští hokejisté mají proti Norsku jedinou možnost - vyhrát! Jinak na MS končí

Číst článek

Přizvukuje mu vedle sedící Ladislav Ventura s tím, že výkon Plzně byl lepší než výkon reprezentantů. Někteří štamgasti jsou v hodnocení daleko radikálnější.

„Si udělají eseróčko, mají z toho cestovku zadarmo, tak to se nedá srovnat to nasazení tam, to není žádný,“ říká Jaroslav Kulhánek.

I tak budou na zápas fanoušci v hospodě na svých místech a už teď doufají, že si večer dají kořalku na vítězství a na postup.

Radiožurnál odvysílá z první třetiny aktuální vstupy, druhou a třetí dvacetiminutovku pak v přímém přenosu. Informace o utkání budou i v online reportáži na webu zpravy.rozhlas.cz.

Monika Červená, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme