Ke koupání v jezeře Milada láká čistá voda, zázemí má přijít příští rok

Lidé si můžou už dva měsíce užívat nové rekreační místo na Ústecku. Jezero Milada, které je od centra krajského města jen několik minut jízdy autem, vzniklo na místě bývalého hnědouhelného lomu Chabařovice a jde o první dokončenou rekultivaci tohoto typu. Návštěvníci už také mají možnost se občerstvit u několika málo stánků. Hlavní rozvoj jezera se ovšem teprve chystá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jezero Milada na Ústecku

Jezero Milada na Ústecku | Foto: Jan Bachorík | Zdroj: Český rozhlas

Cesta k Miladě je velmi jednoduchá, samotné jezero je pěkně skryté. Ústečan Josef Jeřábek, který si přijel na kole zaplavat, oceňuje hlavně čistotu vody.

„Jsem tu podruhé a prozatím se mi líbí jen ta voda. Je krásně čistá, ale chtělo by to nějaké stromy, aby byl stín, protože pak je tady parno,“ popisuje své dojmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jezero Milada na Ústecku funguje už dva měsíce. Kdy se návštěvníci dočkají lepšího zázemí, zjišťoval Jan Bachorík

I když je na jezeře v podstatě nultá sezóna, kolem pláží už nechybí například mobilní toalety. Podle Petra Lence z Palivového kombinátu, který má rekultivaci bývalého lomu na starosti, první dva měsíce byly velmi hektické.

„Ohlasy veřejnosti na otevření jsou víceméně pozitivní. Pro některé to bylo částečně zklamání, protože očekávali od toho prostoru, že bude plně vybaven,“ říká Petr Lenc.

Zlepšení služeb mohou návštěvníci očekávat až od příští sezóny. Do zahájení letošního zkušebního provozu se totiž nepodařilo stihnout všechno, co bylo v plánu.

Jezero Milada na Ústecku | Foto: Jan Bachorík

Město by mohlo dokončit projekty na kanalizaci a přístaviště, k jezeru by se mohla dostat i elektřina. A vzniknout by tu měla i služebna městské policie.

„Já bych byla ráda, když by se nám to podařilo dřív. Když teď bylo teplo, měli jsme například oznámení o utonutí, takže hlídka musí vyjíždět z Ústí nad Labem okamžitě a nikdo nezjišťuje, na jakém teritoriu se to stalo. Naštěstí každá ta informace byla lichá, nikomu se nic nestalo, ale přesto je i na tomto případě vidět, že tam strážníci na místě chybí,“ říká nezařazená radní města Ústí nad Labem Yveta Tomková.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme