Keltský skanzen v Nasavrkách přijde o část dotace

Keltskému skanzenu v Nasavrkách na Chrudimsku hrozí velké problémy, občanské sdružení Boii totiž přijde o podstatnou část dotace. Stavbu keltské vesnice zmrazilo vyšetřování nechvalně proslulých losovaček, stejně jako desítky dalších projektů po celé republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba keltského skanzenu v Nasavrkách | Foto: Keltský arecheopark - Skanzen

Sdružení Boii chtělo letos práce na skanzenu znovu obnovit. Čeká ho ale zásadní problém. Úřad regionální rady Severovýchod, přes který proudí evropské dotace, nasavrckým Keltům první etapu stavby nezaplatí. Z celkové dotace 11 milionů korun zatím škrtl téměř polovinu.

„Už dnes je jasné, že z pěti milionů, které byly prostavěny, nic neproplatíme. Při kontrole zakázky jsme totiž zjistili, že firma, která v Nasavrkách stavěla, nesplnila kvalifikační předpoklady uvedené v zadávací dokumentaci výběrového řízení na dodavatele stavby, takže měla být vyřazena,“ vysvětlila mluvčí úřadu regionální rady Eva Jouklová.

„Občanské sdružení tak musí vyhlásit nové výběrové řízení na dodavatele stavby, který keltskou vesnici dokončí. Podle dotační smlouvy zbývá na dokončení projektu 10 měsíců,“ říká Jouklová.

Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme