Kestřany řeší, co s hotelem Kestřanka. Miliony na přestavbu na domov pro seniory nemá

Obec Kestřany na Písecku koupila v dražbě před pár lety hotel Kestřanka. Ten už osm let chátrá a o jeho dalším využití se vedou dlouhé diskuse. Limitem jsou samozřejmě peníze. Ještě letos zřejmě žádné definitivní rozhodnutí nepadne, obec by si ale přála tam mít domov pro seniory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní tvrz Kestřany. | Foto: Romana Lehmannová

Hotel Kestřanka koupila obec hlavně proto, aby se zabránilo využití budovy pro podnikatelské záměry, které by mohly výrazně narušit život okolí. Místní se obávali, že by tam mohla vzniknout například ubytovna pro sociálně vyloučené skupiny.

Koncem ledna se proto sešli zastupitelé i s architektem, který původní dům v 80. letech navrhoval. Z jeho náčrtku ovšem vyplývá, že by přebudování na domov pro seniory stálo řádově desítky milionů korun.

To si podle starosty Lubomíra Málka obec s ročním rozpočtem kolem sedmi milionů korun nemůže dovolit. Na investice v obci totiž zbývá 1,5 milionu, navíc musí splácet úvěr na stavbu bytových jednotek a půjčku na budování vodovodů.

Stejně aktuální je v Kestřanech na Písecku také budování kanalizace. O dalších osudech bývalého hotelu Kestřanka se bude dále jednat příští týden.

Martin Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme