Kestřany u Písku vlastní rozestavěný hotel, se kterým nemůžou nijak nakládat

Obec Kestřany u Písku stále nemůže opravit objekt bývalého hotelu Kestřanka ani na něj čerpat dotace. Před dvěma lety, v říjnu 2011, ho řádně vydražila a zaplatila. Rozestavěný hotel připomínající spíše vysokohorský komplex stojí u hlavní silnice z Písku na Strakonice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní tvrz Kestřany. | Foto: Romana Lehmannová

Chátrající a zarostlý objekt kazil vzhled obce. Ta dodnes nemůže se stavbou nijak nakládat kvůli zástavním právům původního majitele, které dosud nebyly z katastru nemovitostí vymazány.

„Až na výmaz katastru nedošlo k ničemu, jsou tam stále ty závazky, které tam byly v době, kdy jsme kupovali dražbu. Takže pokud bychom měli v současné době nějaké záměry, jako je žádost o dotace či stavební povolení, tak dotace vůbec nepřichází v úvahu, protože jsou tam pořád ty závazky. Stavební povolení se komplikovaným způsobem dalo vydat, ale jde především o to, aby to bylo bezdlužné," vysvětluje starosta Kestřan Lubomír Málek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obec Kestřany u Písku koupila před rokem a třičtvrtě rozestavěný hotel Kestřanka, dodnes ale nemůže se stavbou nijak nakládat

A to je kámen úrazu. Obec kupovala rozestavěný objekt v dražbě s tím, že částí peněz z prodeje pokryje pohledávky věřitelů původního majitele. A obec tak bude jediným vlastníkem. Ani po dvou letech ale exekutorský úřad pohledávky těchto věřitelů nevyřešil, a tak obec nemůže s hotelem, který řádně uhradila, nijak nakládat.

Romana Kostohryzová, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme