Kilometr v ledové vodě uplavali nejrychlejší otužilci za necelých 14 minut

Velký Bolevecký rybník v Plzni v sobotu ovládli plavci. Na pláži pod Bílou Horou se totiž konal 35. ročník závodů v zimním plavání Slavnost Slunovratu. Jubilejní ročník doprovázela i rekordní účast.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otužilci v řece Jizeře na Štědrý den | Foto: Jana Huzilová

„Pro závodníky jsou připraveny tratě100 metrů,250 metrů,500 metrů,750 metrůa pro největší otužilce je tam trať jeden kilometr,“ popsal jeden z pořadatelů Tomáš Kocánek a doplnil:

„Všechny tratě musí absolvovat v časovém limitu 22 minut, respektive 11 minut, pokud by se jednalo o dorostence.“

Voda měla v den závodu5,8 stupně Celsia, vzduch sedm.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plaveckých závodech otužilců v Plzni informovala reportérka Jitka Engelová

„Dnes uvidíme 150 závodníků, z toho 50 žen. Nejmladší účastník je ročník 1998, nejstaršímu je o šedesát let víc. Věkový průměr máme 46 let,“ informoval Kocánek.

V Plzni plavalo i pět přemožitelů kanáluLa Manche, mezi jinými i operní pěvec Richard Hahn.

„Mě to drží asi přes čtvrt století, nemohu si to vynachválit. Je to úžasný relax k tomu mému povolání. Teplo podporuje záněty, takže jsem zvolil opačnou cestu a rozhodl jsem se bacily vymrazit,“ řekl.

Na kilometrové trati byl nejrychlejší Petr Tomášek z I. pražského klubu otužilců, zvládl ji za13 minut a 33 vteřin. Nejrychlejší ženou byla Aneta Lokajová z Univerzity Brno s časem 13 minut a 46 vteřin.

Nejlepším plzeňským plavcem byl na devátém místě pořadatel Tomáš Kocánek. V soutěži o Pohár primátora skončil Klub sportovních otužilců Plzeň na třetím místě.

Jitka Englová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme